×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1397/2/8
بانک پایان‌نامه‌ در پایگاه اطلاعات دریایی ایران راه‌اندازی شد

ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی اقدام به راه‌اندازی بانک پایان‌نامه‌های دریایی در پایگاه اطلاعات دریایی ایران (imarine.ir) کرده است.

 به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، توسعه دانش و فناوری در کشور مستلزم تربیت نیروهای متخصص و آشنا به شرایط صنعتی کشور است.

از این‌رو ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی با هدف ارتقای سطح علمی دانشجویان با شرایط کاری و صنعتی کشور در نظر دارد دسترسی آسان به داده‌های دریایی علمی، آموزشی و  تخصصی را با همکاری نهادهای دریایی برنامه‎ریزی اجرا کند.
بهنام رضایی آسیابر دبیر گروه ترویج و آموزش ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی با تاکید بر اهمیت ارتقای سطح علمی و دسترسی آسان به داده‌های دریایی علمی، گفت: پایگاه اطلاعات دریایی ایران(imarine.ir) برای نخستین بار در کشور دست به احداث بخشی مجزا در زمینه دسترسی به پایان‌نامه‌های دانشجویی انجام‌شده در رشته‌های حوزه دریا زده است.

رضایی گفت: در این بخش پایان‌نامه‌های دانشجویی انجام‌شده در تمام دانشگاه‌هایی که در آن‌ها رشته‌های مهندسی حوزه صنایع دریایی تدریس می‌شود قرارگرفته است تا در راستای احقاق هدف خود که تأسیس بانک اطلاعاتی در زمینه پژوهش‌های دریا است گام بلندی برداشته باشد.
دبیر گروه ترویج و آموزش ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی با اشاره به بخش مختلف تشکیل‌شده در این بانک بیان کرد: در کنار این بخش، سایت‌های دیگر تشکیل‌شده در این پایگاه همچون پایگاه اطلاع‌رسانی محصولات و تجهیزات دریایی؛پایگاه اطلاع‌رسانی مشاغل و فناوری‌های دریایی؛ تالار گفتمان دریایی و پایگاه اطلاعات شرکت‌ها، حمایت‌ها و مناقصات حوزه دریا؛ همچنین پایگاه داده‌های دریایی و بانک‌های اطلاعاتی راه‌اندازی شده‌اند.
علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده این بخش به نشانی www.imarine.ir/thesis-database مراجعه کنند.
بر اساس این گزارش، پایگاه اطلاعات دریایی ایران(imarine.ir) به همت ستاد توسعه دریایی و با همکاری دانشگاه‌ها و نهادهای دریایی راه‌اندازی و در اختیار  عموم قرار گرفته است.

منبع:خبرگزاری مهر

نوشته شده توسط : shima asgari

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.