×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
از مشكلات مراجعان بخش خطی كتابخانه‌ها سردرگمی‌ايشان در تنوع شيوه اطلاع‌رسانی و خدمات دهی كتابخانه‌هاست. اكثر آن‌ها سياست‌های سخت‌گيرانه‌ای دارند و معدودی مثل كتابخانه مجلس به سرعت و سهولت در ارائه خدمات شهره‌اند.
تذكره صبح گلشن كه پيش از اين تنها نسخه‌هاي انگشت‌شماري از چاپ سنگی آن در ايران موجود بود با تصحيح مجتبي برزآبادي فراهانی براي نخستين‌بار در ايران منتشر شد.
سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران در بيست و چهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران با بيش از 10برنامه و خدمت مختلف شركت كرده است.
در سال گذشته بیش از 20 هزار پژوهشگر علوم قرآن حديث از90 هزارجلدکتاب چاپی و الکترونیکی کتابخانه تخصصی علوم قرآنی و حدیث آستان قدس رضوي استفاده نموده اند.
اصل كتاب با نام «موسوعة كلمات الصديقه الطاهره فاطمة الزهرا (سلام الله عليها)» است كه توسط گروه حديث پژوهشكده باقرالعلوم(ع) قم تأليف يافته است. اين كتاب داراي مقدمه و دو بخش است كه براساس زمان و موضوع، كلمات حضرت را آورده است.
کتابخانه دیجیتال علوم اسلامی مخصوص طلاب و دانشجویان و . مکتبه الطلاب کنجینه ای است جامع با بیش از ۶۰۰۰ عنوان کتاب و مقاله فارسی و عربی میباشد
منوچهر نظری از كارشناسان كتابخانه مجلس كه به تازگی كتابی در معرفی نمايندگان ادوار مجلس شورای ملی نگاشته، از عكس‌هايی می‌گويد كه آن‌ها را برای كتابش فراهم ساخته بود و اينك همه آن‌ها در اختيار سايت كتابخانه مجلس گذاشته است
دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایشگاه کتاب تهران، بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور است که با برنامه‌ریزی صحیح باید امکان هرچه بهتر برگزار شدن آن را فراهم کرد.
اداره كل فرهنگي نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور موضوع ششمين پوستر "اين چند كتاب" را در ارديبهشت‌ماه به معرفي منابعي به مناسبت روز ملي خليج فارس اختصاص داد.
مجموعه‌ای ارزشمند شامل 6222 قطعه عکس متعلق به دوره‌های قاجار، پهلوی و جمهوری اسلامی به مجموعه عکس‌های قدیمی مرکز اسناد آستان قدس رضوی افزوده شده است.
  • تعداد رکورد ها : 1659

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.