×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
در چهار ماه نخست سال جاری تعداد 357 جلد نسخه خطّی، پس از ارزیابی توسّط کارشناسان شورای قیمت‌گذاری کتابخانه مجلس، برای خریداری مناسب تشخیص داده شده، و به گنجینه خطّی کتابخانه مجلس افزوده شدند.
طی مراسمی در کتابخانه مرکزی پارک شهر، شبكه کتابخوانان حرفه‌ای كشور افتتاح شد.
رئيس جديد سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران گفت: اين سازمان در يك تلاش مضاعف هم در حوزه اسناد و هم در حوزه كتاب آنچه را تحت عنوان سند و كتاب بر زمين مانده الكترونيكي مي‌كند.
مراسم نکوداشت ثبت دو اثر گرانقدر«التفهیم لاوایل صناعه التنجیم» از ابوریحان بیرونی و «مجموعه پنج گنج» از نظامی در دفتر ثبت حافظه جهانی یونسکو برگزار می شود.
آقای عبدالحسين زعفرانی، مجموعه دار بزرگ تهرانی مجموعه اي نفيس از تمبرها و نامه های دوره قاجار و پهلوي اوّل و سكّه هايی از سلسله هاي مختلف حاكمان ايران را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.
پنجاه و سومین فهرست تازه‌های کتابخانه تخصصی علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری (ویژه بهار 90) از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها منتشر شد.
نسخه جديد كتابخانه ديجيتالي نور در آستانه ماه مبارك رمضان راه‌اندازي می‌شود. افزايش قابليت جست‌وجو و امكانات نمايشی جديد از جمله خدمات نوين اين پايگاه به شمار می‌آيند.
انتشارات دانشگاه آكسفورد و كمبريج در تلاش براي ديجيتالی شدن رقابتي تنگاتنگ را در پيش گرفته‌اند.
مجموعه داده‌هاي مخازن كتابخانه تاريخ اسلام از 111 هزار جلد گذشت. قرار است طي دو هفته آينده نيز با خريد مجموعه‌اي از كتاب‌هاي عربي اين حوزه از مكه و مدينه، تازه‌هاي ناشران عرب‌زبان نيز به مخازن اين كتابخانه افزوده شوند.
فن‌آوری برای نخستین بار پژوهشگران را قادر ساخت که نسخه‌ای کامل از مهمترین و بزرگترین قرآن جهان را مورد بررسی و مطالعه قرار دهند.
  • تعداد رکورد ها : 1656

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.