×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
سومين گردهمايي رؤساي كتابخانه‌ها، مؤسسه‌ها و مراكز اطلاع‌رساني كشور شنبه هفتم اسفندماه در محل فرهنگستان ادب فارسی برگزار مي شود.
30000 عنوان نسخه خطی کتابخانه مجلس، 12000 عنوان نسخه خطی و کتاب چاپ سنگی و نشریه قدیمی کتابخانه ملی، محتوای کتابخانه آستان قدس، و دائره المعارف بزرگ اسلامی
نخستین همايش فصلی انجمن كتابداری و اطلاع‌رسانی ايران در دی ‌ماه با موضوع «برنامه ريزی استراتژيك در كتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی» با همکاری انجمن مدیریت اطلاعات برگزار شد.
افزون بر400 هزار منبع اطلاعاتی شامل كتب خطي،چاپ سنگي وچاپي،اسناد تاريخي ومطبوعات قديمي كتابخانه هاي برون شهري وابسته به آستان قدس رضوي دراختيارمحققان،دانش پژوهان وعلاقه مندان به كتاب وكتابخواني قرار دارد.
از معروفترین کنسرسیوم‌هایی که ماهیت محتوایی دارند می‌توان به کنسرسیوم وب جهانی (W3C)، با دامنه بین‌المللی، اشاره نمود که در جهت تولید استانداردهای مرتبط با شبکه وب تلاش می‌کند.
رئیس مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا از شناسایی ۹۳۰ کسب و کار و ثبت بیش از ۵۵۰ ایده استارتاپی در این مرکز خبر داد و گفت: بانک اطلاعاتی کسب و کارهای نوپا ایجاد شد.
«جنگ جهانی اول و دوم در ایران به روایت اسناد» از سوی کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی منتشر شده است.
نسخه خطی نفیس زادالمعاد كه توسط سازمان اسناد و كتابخانه ملي خريداري شده، به خط نسخ و کتابت عالی محمد علی اصفهانی است و مربوط به سال 1273 قمری است.
نشست آشنايی با الگوی مديريت پيشينه‌های الكترونيكی (استاندارد مورك) در آرشيو ملي برگزار شد.
  • تعداد رکورد ها : 1659

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.