×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
کتاب‌خانه‌ تخصصی دیجیتالی فرهنگ با هدف هدایت اطلاعات علمی و تخصصی حوزه فرهنگ در راستای تاثیرگذاری بر فعالیت‌های فرهنگی آستان قدس رضوی راه‌اندازی می‌شود.
شرکت پتروشیمی ایران با همکاری شرکت نرم افزاری و سخت افزاری نوسا و دانشگاه تربیت معلم تهران همایشی با موضوع کتابخانه های دیجیتالی برگزار کرد.
موتور جست‌وجوي «گوگل» 250 هزار كتاب قديمي را به صورت آنلاين در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌دهد.
بيش از 19 هزار جلد مطبوعات چاپي و الكترونيك به زبانهاي مختلف فارسي، عربي وانگليسي از بيست وچهارمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران براي آرشيو مطبوعات آستان قدس رضوي تهيه شده است.
کتابخانه دیجیتال حوزه تخصصی رسانه و ارتباطات در دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها با حضور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.
دكتر سيد اميد فاطمي به عنوان رييس كميته تخصصي توسعه آموزش الكترونيكي كارگروه فاوا منصوب شد.
افزون بر400 هزار منبع اطلاعاتی شامل كتب خطي،چاپ سنگي وچاپي،اسناد تاريخي ومطبوعات قديمي كتابخانه هاي برون شهري وابسته به آستان قدس رضوي دراختيارمحققان،دانش پژوهان وعلاقه مندان به كتاب وكتابخواني قرار دارد.
کتابخانه کنگره اعلام کرده است که قصد دارد پروژه ای را در زمینه ارزیابی مجدد کنترل کتابشناختی برعهده بگیرد که بر اساس آن استاندارد مارک 21 که در حال حاضر در آن بیلیون ها رکورد ابرداده کدگذاری می شوند را از سابقه 40 ساله اش کمی دور می کند.
انتشارات دانشگاهی «بریل» هلند در نظر دارد مجموعه ای از دست نوشته های مشرق زمین را که از شهرت جهانی برخوردار است دیجیتالی کند. مسئولیت این پروژه بر عهده انتشارات «هارالد فیشر» آلمان است.
مدير کل ميراث ‏فرهنگي، صنايع‏ دستي و گردشگري استان همدان از فهرست ‌بندي 4 هزار جلد کتاب تاريخي نفيس، متعلق به يکي از مجموعه ‏داران اين استان خبر داد.
  • تعداد رکورد ها : 1654

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.