×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
انتشارات دانشگاه آكسفورد و كمبريج در تلاش براي ديجيتالی شدن رقابتي تنگاتنگ را در پيش گرفته‌اند.
مجموعه داده‌هاي مخازن كتابخانه تاريخ اسلام از 111 هزار جلد گذشت. قرار است طي دو هفته آينده نيز با خريد مجموعه‌اي از كتاب‌هاي عربي اين حوزه از مكه و مدينه، تازه‌هاي ناشران عرب‌زبان نيز به مخازن اين كتابخانه افزوده شوند.
فن‌آوری برای نخستین بار پژوهشگران را قادر ساخت که نسخه‌ای کامل از مهمترین و بزرگترین قرآن جهان را مورد بررسی و مطالعه قرار دهند.
نيكلاوس­گارليدس سفير يونان در كشورمان با دكتر اسحق صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي ديدار و گفتگو كرد.
کتابخانه کنگره امریکا منابع فرهنگی این کشور را حفظ کرده و دسترسی طولانی مدت را به آن‌ها فراهم می‌سازد که این موضوع شامل منابع دیجیتال از جمله وب سایت ها می‌شود.
در این همایش، که با همکاری دانشگاه تهران برگزار می‌شود، برنامه‌های آموزشی و کارگاهی مختلفی در نظر گرفته شده است و به شرکت کنندگان در این دوره‌ها گواهی حضور در کارگاه ارائه خواهد شد.
دومین جلسه هیأت موسس کمیته کتابخانه‌های تخصصی انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.
کتابخانه کنگره امریکا با اجرای پروژه های متعدد برای حفاظت از نقشه ها و زنده نگاه داشتن میراث نقشه ها برای نسل های آینده تلاش می کند.
شورای ارزیابی اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی در هفته‌های گذشته و در طی چند جلسه بررسی و ارزیابی، مجموعه‌ای از اسناد متعلق به عزالدوله (فرزند محمدشاه قاجار) و خانواده سالور را خریداری کرد.
ازابتداي سال گذشته‌ تاکنون تعداد2239نسخه خطي نفيس بصورت خريداري جذب گنجينه مخطوطات كتابخانه مركزي آستان قدس رضوي شده است.
  • تعداد رکورد ها : 1659

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.