×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
مدیر فراهم‌آوری کتابخانه مجلس از آغاز ثبت مجموعه اهدایی از سوی فرزندان زنده‌یاد عظیمی، صاحب کتابفروشی «دهخدا» خبر داد و ارزش مالی بخشی از مجموعه که به این کتابخانه می‌پیوندد 100 میلیون تومان ارزیابی کرد.
مصحف هزار ساله ایران به خط هنرمندان ایران در طول ۱۰ قرن پیش به تحقیق و تنظیم سید محمد باقر نجفی جمع‌آوری شده است.
گنجینۀ اختصاصی غلامعلی توسطی، محقق و پژوهشگر، از جانب ایشان و فرزندش غلامرضا توسطی به کتابخانه مرکز اهداء گردید.
مركز اسناد آستان قدس رضوي با 7 میلیون و 500 هزار برگ سند تاريخي دوره صفويه تا عصر حاضر از نظر محتوا رتبه اول کشور و از نظر تعداد رتبه سوم کشور را داراست.
خرید 700 میلیونی نسخ خطی در سال 89/ سال 90 نسخ علمی می‌خریم مدیرکل کتاب‌های خطی و نادر سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به پرداخت حدود 700 میلیون تومان بابت خرید 2615 نسخه خطی در سال 89، تهیه نسخه‌‌های خطی علمی را برنامه این اداره کل در سال 90 اعلام کرد.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره به مشکل کتابداران ایرانی در اخذ ویزای دومینیکن میزبان اجلاس جهانی کتابداری (ایفلا) در سال جاری از پرداخت 550 یورو حق عضویت سالانه کشورمان خبر داد و گفت: آنها نمی‌توانند به همین راحتی ما را کنار بگذارند.
معاون اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی از موافقت وزارت علوم با تاسیس رشته «مطالعات آرشیوی» و جذب دانشجو در مقطع فوق لیسانس این رشته از سال تحصیلی آینده خبر داد.
در چهار ماه نخست سال جاری تعداد 357 جلد نسخه خطّی، پس از ارزیابی توسّط کارشناسان شورای قیمت‌گذاری کتابخانه مجلس، برای خریداری مناسب تشخیص داده شده، و به گنجینه خطّی کتابخانه مجلس افزوده شدند.
طی مراسمی در کتابخانه مرکزی پارک شهر، شبكه کتابخوانان حرفه‌ای كشور افتتاح شد.
رئيس جديد سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران گفت: اين سازمان در يك تلاش مضاعف هم در حوزه اسناد و هم در حوزه كتاب آنچه را تحت عنوان سند و كتاب بر زمين مانده الكترونيكي مي‌كند.
  • تعداد رکورد ها : 1653

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.