×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
از ابتدای سال جاری تاكنون، در10 شهر كشور بيش از 17 هزار نسخه كتاب در زمينه‌هاي مذهبي، علمی، سياسي، اجتماعي، فرهنگي، ادبي، هنری و كمك درسي خريداري و در اختيار اعضا و مراجعان اين كتابخانه‎ها قرار گرفت.
بعد از ظهر روز یک‌شنبه 13 مرداد و همزمان با افتتاح موزه چاپ در کتابخانه مجلس شورای اسلامی، سه جلد از جدیدترین کتاب‌های منتشرشده ازسوی این کتابخانه رونمایی شد.
مجموعه کتابخانه شخصی مرحوم تورج نگهبان شاعر، نویسنده و ترانه‏ سرای ایرانی به منابع کتابخانه مجلس افزوده شد.
کتاب‌های چاپ سنگی کتابخانه‌ی مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزه‌ی علمیه اصفهان توسط مجید غلامی جلیسه فهرست‌نویسی شد.
در راستای غنی سازی منابع تخصصی وارائه خدمات پژوهشی به محققان، تاريخ پژوهان و متخصصان تاريخی با خريد دو هزار جلد كتاب چاپی منابع مطالعاتی كتابخانه تخصصی تاريخ آستان قدس رضوی به تعداد 17 هزار نسخه رسيد.
مسئول واحد فراهم‌آوری مرکز اسناد کتابخانه مجلس از خرید دو مجموعه‌ از اسناد متعلق به علما و اهالی زنجان در دوره قاجار خبر داد.
مجموعه اسناد ارائه شده با عنوان «اسناد آرشيو بريتانيا» در سالهاي اخير از بين اسناد مرتبط با ايران در آرشيو ملي انگلستان، انتخاب و نسخه رقمي آن به سازمان اسناد و كتابخانه ملي منتقل شده است.
طی دو سال گذشته بیش از 45 جلسه شورای ارزیابی اسناد کتابخانه مجلس برگزار شد، که ماحصل این جلسات خریداری مجموعه بی‌نظیری از اسناد و مکاتبات تاریخی کشورمان بوده است.
هفتاد و هفتمین کنگره جهانی کتابداری و اطلاع‌رسانی (ایفلا) امروز شنبه در پایتخت جمهوری پورتوریکو آغاز به کار کرد و این در حالی است که تاکنون حضور تنها یک کتابدار ایرانی در این اجلاس تائید شده است.
SRU مخفف کلمات جستجو / بازیابی از طریق آدرس(Search/Retrieve via URL) است که کارکردهای z39.50 را داراست اما پیچیدگی های آن را ندارد (Z39.50 یک پروتکل-روش ارتباطی- برای بازیابی اطلاعات است که در اصل برای جستجوی پایگاه داده های دور (remote) طراحی شده).
  • تعداد رکورد ها : 1653

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.